Patriotism Oradean – HipHop la el acasa

Rappy, Verbal Asalt, O.C.R si Oana mi-au dat un material (mp3) in exclusivitate pentru a-mi bucura audienta si a demonstra ca si aici se poate.
Download aici.(click dreapta si “save link as…”)

Rappy cu Verbal Asalt

Sunt sigur ca va place iubitorilor de HipHop.

, , , , , , ,

43 Responses to Patriotism Oradean – HipHop la el acasa

 1. STROPINEL 17/04/2006 at 2:41 pm #

  Eu primul care posteaza … iarasi … deci piesa e zuper marfa … ca si multe altele care vor mai aparea aici … cu permisiunea celor care le canta … in curand sper sa avem si Celula24 cu Rappy si Reny – fierbinte … doar sa primim versiunea finala … respect voua …

 2. Antrax 17/04/2006 at 3:24 pm #

  piesa e faina… pentru cei care gusta genul.. “not for manelisti”

 3. puregirl 17/04/2006 at 3:42 pm #

  nice..;)

 4. Militaru 17/04/2006 at 4:11 pm #

  misto piesa, baietii sunt talentati, fata nu prea se potriveste, nu prea imi place vocea ei. Au album ?

 5. Oradeanul 17/04/2006 at 4:20 pm #

  Ii cunosc personal pe baietii, si iti spun sincer ca si Oana are o voce super … (poate calitatea de 64kbps lasa de dorit)

  Nu au album scos, dar parerea mea e ca ar avea material sa scoata unul …

 6. paradox 17/04/2006 at 4:23 pm #

  tari versuri…macar mai spune cineva despre orasul nostru, minunat sau nu :)

 7. Cameleon(Verbal Asalt) 17/04/2006 at 7:09 pm #

  Imi cer scuze pt. calitatea piesei dar de maine sa speram ca va putea fi luata la calitatea normala adik 128kbps multumesc pt. intelegere . Peace aloha ;)

 8. Cameleon(Verbal Asalt) 17/04/2006 at 11:16 pm #

  gata treaba sa rezolvat totul e ok dowloadare si auditzie placuta Peace ;)

 9. bella 18/04/2006 at 12:08 am #

  Super mishto piesa….succes in continuare si astept albumu’:D

 10. ArTiStul 18/04/2006 at 3:09 am #

  E greu cand vrei sa FII CINEVA, sa spui ceea ce vrei… :)

 11. Murale (Verbal Asalt) 18/04/2006 at 4:50 am #

  In sfarsit am ajuns si la momentul in care am scos o piesa despre orasul nostru si aflam pareri de la oradenii nostrii. Luam in calcul (cel putin Verbal Asalt) sa mai scoatem o piesa tot despre oras, pentru ca eu am multe de zis…

 12. PiTiCu 18/04/2006 at 8:26 am #

  Si eu ii cunosk pe Verbal Asalt si fara` sai laud dar au fakut treaba buna ……. Succes in contiunuare Rappy,Verbal Asalt si O.C.R

 13. bless 18/04/2006 at 11:05 am #

  Mama copii… va rog lasati-o-n plm

  Frate voi sunteti fie prosti fie antitalente…bgm pl-n voi de inapoiati…frate voi cantati cum se canta afara prin 92′ … nu va flatati ca nu rupeti voi cum rupeau aia pe-afara…dar ati ramas la stadiul de scuipat baieteste…n-aveti nimic..nici mesaj deosebit nici tehnica…nimic. Mor de nervi cand ascult kkt-uri din astea…cine va lauda nu prea au pus urechea pe material adevarat de rap.
  Dc vreti sa ascultati rap adevarat faceti niste drumuri prin orasele invecinate mai mari, ca sunt aproape de voi pe harta…dar diferenta e ca de la pamant la cer.

  Lasati-o draq de treaba baietilor…n-are rost cooaie…n-are rost.

 14. STROPINEL 18/04/2006 at 12:50 pm #

  Bless … de aia i se zice Hip Hop Old SCHOOL … si cel putin negativu e orijinal si versurile la fel … si numa tie nu iti place … baietzii au cantat in descidere la parazitii si daca ei au zis ca e Ok ce canta atuncea banuiesc ca ei stiu ca sunt de atata veme in industria muzicala … asa ca taica lasate de criticat ca esti pe spate frate … daca tot esti asa de mare si tare ia scoate tu ceva mai tare … si baietzii nu se dau pe Comerciala pt ca fac muzica din inima nu pt bani … ceea ce se pare ca tu nu stii … asa ca mai asculta si tu ceva Hip Hop adevarat … nu ce se da pe la TV … si nu te mai da mare cunoscator ca nu te vad bine … Hai PACE …

 15. No Mo' (KaTaNa) 18/04/2006 at 2:45 pm #

  Ma asteptam la o piesa mai buna, mai ales ca-s fan “Muzica, a doua mama”
  Versurile cel putin, lasa de dorit…
  negativul… nu-mi plac instrumentalele gen… prea gangsta.
  Imi place vocea Oanei.
  Bafta mare Rappy.

 16. Dani 18/04/2006 at 4:51 pm #

  E o piesa interesanta… mie imi place :D

  @bless – man e bine sa vii si cu critici dar totusi fa`o intr`un mod civilizat… nu se numeste rubrica elogii tocmai
  pt ca baietzii vor primi si critici daca acestea sunt formulate intr`un mod adecvat…nu prin limbajul tau de tomberon

 17. marhis 18/04/2006 at 8:07 pm #

  Imi place faptu ca va ridicati orasul. Imi place cum dati (pe bit). Ce nu imi place este refrenu… mult prea simplu. De obicei intr-o piesa refrenu suna cel mai bine, aici e invers.

 18. STROPINEL 19/04/2006 at 1:26 pm #

  Mah fratilor … va legatzi de refren … dar nimeni nu se gandeste ca asa tre sa fie ala … piesa e mai sentimentala de aia nu e refrenu asa de dinamic … ce rime … rimele sunt bune pt cine le intelege … asa ca cei care nu simt muzica ci doar o asculta nu au de unde sa stie … asa ca lasatzi comentariile si daca suntetzi mari si tari va rog sa facetzi voi ceva mai bun sa va vad …. avand in vedere ca negativu e orijinal versurile sunt orijinale … nika nu e copiat … asa ca putin respect ca alti siau dat silintza pe a face o piesa care sa reprezinte orasul … si vor mai veni si altele … asa ca PACE voua … Respect pt cei care simt muzica …

 19. rappy 19/04/2006 at 2:41 pm #

  bless; se pare ca nu ai inteles nici pana in ziua de azi… ce inseamna muzica proasta sau buna…. probabil esti un exclusivist care a auzit si el in 2006 de krs one..nine.. a tribe called quest sau etc..you know? nu o ardem la modu gangsta in care crezi tu si nici nu suntem pesti cu o mie de curve.. e o piesa despre oras..pt orasul nostru.. daca tie nu nu iti place asta e.. iti accept parerea .. dar nu ma fa pe mine..respectiv pe noi..in toate felurile pt simplul fapt ca tie ti se pare o piesa de tot cacatul..

 20. Star 19/04/2006 at 2:49 pm #

  cool piesa

 21. inculpatu 19/04/2006 at 2:59 pm #

  bless esti un mare prost ..

 22. fidy_duboisu' 20/04/2006 at 2:09 pm #

  mah bless..esti pa spate frate imi pare rau ca nu stai in fatza mea sa tit pot baga beatu’ in nas,piesa e super tare iar eu ii cunosc personal pe toti baietii shi stiu ca siau dat toata silinta pt piesa,e o piesa care ne reprezeinta orashu,iar daa parazitii shi sisu&puya au zis ca e buna muzika lor nuj dc un kkt ca uh ar putea fi un kritik mai bun ca ei..asha ca pace shi tot asha baietzi..:D

 23. purge 20/04/2006 at 6:56 pm #

  tare piesa

 24. Clawzee 20/04/2006 at 8:48 pm #

  Nu stiu de unde pana unde o formatie respectiv o piesa tre’ sa primeasca acordul parazitilor sau familistilor pentru ca mai apoi lumea sa zica cat de buna sau aiurea poate fi. Piesa despre care tot vorbiti voi atat, e buna la modul de intentie, subiect abordat (Rappy, Murale, Cameleon), voci (in special a lui Incoolpatu’, dar nu si a Oanei) si instrumental. In ceea ce priveste debitul verbal si textul in sine, stadiul inca e cam mediocru. Nu inseamna ca daca e o piesa dedicata orasului sau daca se bucura de difuzare la singura emisiune radio Hip-Hop din tara o putem pune in randul pieselor clasice gen “2pac – To Live and Die in L.A.” – am impresia ca acel bless la asta facea referire. Va fi o piesa de vara, special pentru oradencele tinere. Bafta in continuare!

  P.S.: Stropinel, aici nu e vorba de oldschool.

 25. Repci 21/04/2006 at 8:38 pm #

  Deci e super Melodia…..si bineintzeles ca se poate face HipHop cu baietzi de baietzi ca si astia;)Felictiari fratzilor si la mai mare;)Halla

 26. Maniaka 22/04/2006 at 8:28 pm #

  wow` .. deci .. ce pot sa spun? sincer`? ma ajteptam` la orice din partea voastra .. avetzi` ambitzie baietzi` .. :)pt` cei care vin cu critici` .. un singur lucru` am sa va spun ..”raperilor” ,, cand` o sa ascultatzi` muzica … cu INIMA .. atunci sa venitzi` sa criticatzi` .. pana atunci` .. hai pa` .. intoarcetzi`va la muzicantzii` care fac muzica cu bani .. pt` bani` . k`m rar se gasesc artisti` care sa compuna cu inima .. sa puna pe foaie ceea ce simt` .. da .. suntetzi` artisti .. un singur` lucru` am de zis pt` voi .. RESPECT!!
  Maniaka

 27. Andrey 23/04/2006 at 1:26 am #

  gg…super melodia…keep up the good work;)

 28. ][-][//-\\ckeritz//-\\ 23/04/2006 at 1:24 pm #

  faina melodia…
  bless schimba destinatzia…nu cred k ai pentru ce sa postezi pe aici…macar daca ar servi postarile tale la ceva…asa dejaba nu are rost sa te obosesti sa scrii…pe bune…

 29. H.A.S.U 23/04/2006 at 4:43 pm #

  frumos,dar baietii mai au foarte mult de invatat ca in viatza pe timp ce trece invatam tot mai multe asa si baietii ,de inceput ii bine …..si vocea feminina ii frumoasa chiar daca sunt din arad….bafta si melodii cat mai bune

 30. cosmin 25/04/2006 at 8:47 pm #

  imi place dar cred k se putea mai bine pt k rappy are potential,il ascult de mult timp si imi place , numai k nu mi se pare potrivita colaborarea cu celelalte voci care apar pe piesa, cu oana a mai colaborat si intotdeauna a iesit bine sper sa aibe noroc pe viitor si sa depaseasca piesele lui hotarele oradei… apropo eu sunt din craiova:)

 31. torpedou 27/04/2006 at 11:58 am #

  Cosmin .. de cand esti tu mare critic? ce e cu celelalte voci?

 32. seby 29/04/2006 at 12:21 am #

  piesa rupe tot…ma face sa ma simt mandru ca sunt oradean….baietii canta din inima….se vede ca sunt oradeni……si artistii sunt de calitate superioara…nu sunt vorbe goale…ca sa intelegi melodie trebe sa vezi dincolo de versuri…trebuie sa simti fiecare ritm …fiecare cuvant….si atunci vei intelege de ce aceasta melodie este speciala…..!! toate cele bune….!! peace :)>-

 33. denny 01/05/2006 at 7:44 pm #

  `In Oradea sunt si voi fi pana am sa mor`…piesa ii masacra… si Rappy, ai dreptate, nu doar tu esti mandru de orasul tau si chiar ai ajuns departe… si pentru toti: NIMENI NU AR TREBUI SA UITE DE UNDE A PLECAT… dupa cum spune si Brugner…abia astept sa fie lansat albumul `Decor`… oricum va felicit pe toti pentru aceasta piesa… se vede ca simtiti `fiecare beat tras pe banda`… cheers and peace…

 34. Heghi 07/05/2006 at 4:15 pm #

  Texte : Aceptabila. Refren : O minciuna. Negativ: E cumva proiect B.U.G. ?

 35. L.G. 11/05/2006 at 5:11 pm #

  Mai baieti…daca as reusi sa iau legatura cu Rappy (pe mess…pe cat posibil) as vrea sa ii cer o parere sa imi zica si mie daca face bine, un vers , un pusti de 13 ani…sau si cu oricare din cei BUNI…Peace

 36. celula24 11/05/2006 at 10:23 pm #

  daca face bine un vers ? :)))

 37. L.G. 12/05/2006 at 2:21 pm #

  da

 38. celula24 16/05/2006 at 3:14 pm #

  well .. ia legatura cu cei buni` ;))

 39. Owyx 24/05/2006 at 2:10 pm #

  Super tare melodia…. Rappy tata, tot respectu’ si pt tine si pt. ceilalti (Verbal Asalt, O.C.R. si Oana), mult succes si nu te, sau mai bine zis nu va lasati….ca faceti bine ce faceti.A si inca ceva cand am auzit 1-a oara melodia am fost cel mai happy pamantean de pe suprafata Terrei.Asa ca succes si multa vointza….BRAVO.

 40. JoHn_DoE 01/06/2006 at 11:20 pm #

  Respect…. 4 u all respect Rappy

 41. Infernus 23/06/2006 at 3:25 pm #

  Ii faina melodia … si eu ash propune si o melodie cu … Khaos`13 .. alias Sailas .. mie imi place cum canta .. si el este din oradea … si daca ati putea sa va ridicati toti adika .. Rappy .. Sailas .. Verbal Asalt .. si fete .. mai lasati`le acasa .. ca nu`i rapu de fete .. Marsh la Oala .. bafta in continuare … Respect !

 42. tonic 26/07/2006 at 9:40 pm #

  chiar ca ar trebui sa faceti si astfel de melodie cu Sailas… fostul Khaos`13 pentru ca ar iesi ceva foarte frumos adica baiatu ala chiar are potential. L-am mai auzit prin Problem, i-am ascultat toate melodiile.. dar nu il cunosc personal… peace all

 43. rappy 07/09/2006 at 10:45 am #

  multumesc ; ceea ce fac eu ramane oricum strict pt oamenii care asculta cu inima in primul rand..pt ca.. daca esti un exclusivist mare incult-filozofo-undeground aka SHOBOLAN nu vei intelege aceasta piesa,deoarece ,negativul,evident..e unul gangsta!..pai sa`mi bag lala atunci…. snoop ce cauta pe diverse piese de la wutang..sau uzzi ce cauta pe instrumentalul lui ion?….treaba e din punct de vedere LIRIC sa ramai tu.. si evident sa evoluezi.tot cu stilul tau..iar din punct de vedere INSTRUMENTAL.. sound`ul evolueaza…. dar albumul sper sa nu dezamageasca..v`am pupat!