Jurnal de dimineata

Incep prin a va spune ca de azi sunt la cura de slabire. Imi voi incepe fiecare dimineata cu un ceai (fara zahar). Am apelat si la un specialist. Prietena imi va fi bucatar si calau.

Ca portia de greata sa fie completa va trimit la Sebi, merita citit pana la sfarsit. E cu medici si politisti.

Ogdi a gasit reteta succesului si incepe sa se faca remarcat printre bloggerii mioritici. Sa nu i se urce la cap :)

Si o discutie:

[09:14] <phant0smia> what is sleep?
[09:14] <Siropel> some stupid thing lazy people do
[09:15] <phant0smia> oh
[09:25] <Lightwave> sleep is a poor substitute for caffeine

Mai tarziu merg prin oras sa fac poze la statiile de tramvai sparte de desteptii de la primarie.

Related posts:

  1. Ne vedem mai bine din satelit
  2. Tiganii din 2008
  3. Micul meu Ferrari
  4. Dailystupid – sau cum publica dailybusiness articole fara sa gandeasca
  5. Despre pisici, bolnavi psihici, justitie, transport in comun si pensionari (fosile)

Tags:


7 Comments

  1. Liviu Says:

    vezi sa nu te dea in judecata aia de la “jurnal de dimineata” ca folosesti titlul asta.

    comment-bottom
  2. Nu fa cura ma, fa exercitii :D

    comment-bottom
  3. Meekuu Says:

    Cura my ass. Tre să dai din mâini şi picioare. Sport, alea alea.

    Cu mancarea eu n-am rezolvat nimic. Åži asta în principal din cauza programului dezordonat. Una e cand ai un job de 8 ore pe zi într-un birou ÅŸi poÅ£i să vii cu iaurÅ£elul la pachet ÅŸi alta e când habar n-ai la ce oră ajungi acasă ÅŸi pe unde te plimbi. Mananci cand apuci ÅŸi de obicei ajungi cu foamea-n gât acasă. Dacă nu haleÅŸti – ulcer, dacă haleÅŸti – slănină.

    Aşa că singura soluţie ar fi ori mersul la sala (dar aici ar fi indicat să nu te duci singur, sa mai traga cineva cu tine/de tine) ori trecut pe făcut abdomene, ţopăieli acasă. Şi sexul e indicat. Cât mai în picioare şi cu cât mai puţine puncte de sprijin.

    Vorba lu Arhi, când nu mai simţi nimic altceva decât o mare febră musculară eşti pe drumul cel bun.

    comment-bottom
  4. Oradeanul Says:

    Da, stiu, miscare, am zis ca-mi iau bicicleta si fac 20 de kilometri in fiecare dimineata.

    comment-bottom
  5. ogdi Says:

    pe rand : 1. ia-ti role nu bicicleta. din experienta iti spun ca e mult mai tru. si in plus rolele lucreaza muschii fesieri care plac atat de mult fetelor. nu degeaba-s toate disperate dupa mine (:|
    2. bordurile sunt sparte de desteptii de la primarie ca sa incapa tramvaiele alea noi ….ma rog ..am aflat ca usile se deschid in exterior si ca-s tramvaie de-alea care favorizeaza si pers cu handicap care sunt in carucior cu rotile -> deci tre sa fie la nivel sa poata urca si ei
    3. de mine nu comentez ca nu am ce :))))

    comment-bottom
  6. Mai stii ce fac eu de ex ca sa fiu mai sexos?:)) scuze expresia, abdomene si flotari, si prin abdomenele pe care le fac lucrezi si picioarele, si abdomenul, slabesti vazand cu ochii crede-ma, hai pe la firma si-ti arat despre ce vb ;)

    comment-bottom
  7. koma Says:

    daca tot ai antrenor capabil, ai putea sa imbini utilul cu placutul: de fiecare data cand ti`e foame sa`ti dea o portie de … miscare fizica. daca foamea persista, miscarea se va repeta. in final ori te saturi ori adormi, problem solved.

    comment-bottom

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.